ALANYA VIP CARD

Basında Biz | Alanya Vip Card - Alanya' nın İndirim Kartı

Portfolio builder

Alanya Vip Card | Esnaf Sahip Çıktı

Alanya Belediyesi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) işbirliğiyle çalışanlar ve öğrenciler için hazırlanan VIP Kart, Keyfi Âlâ Restoran'da düzenlenen kahvaltıda kamuoyuna ve basına tanıtıldı
TANITIM toplantısına; Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Süleyman Uyar, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ve Nazmi Yüksel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, basın mensupları ve projeye destek veren çok sayıda esnaf katıldı. Kış aylarında Alanya ekonomisinin öğrencilerle canlandırılmasının hedeflendiği 'Alanya Esnafı Üniversitesine Sahip Çıkıyor Projesi'nin VIP Kart uygulamasına, ilk etapta 20 esnafla başlandı. Gıdadan giyime, kırtasiyeden beyaz eşyaya, optikten akaryakıta varıncaya kadar pek çok işletmeyi kapsayan uygulamaya katılmak isteyen işletme sahipleri www.alanyavipcard.com sitesinden başvuru yapabilecek.

ÖĞRENCİLERE BÜYÜK KOLAYLIK

VIP Kart uygulamasının tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, bu uygulamanın, Alanya Belediyesi personelini, üniversite çalışanlarını, öğrencileri ve esnafı destekleyici bir proje olduğunu söyledi. Yüksel, projenin özellikle öğrenci ve esnaf kaynaşmasına katkı sağlayacağına inandıklarını kaydetti. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i temsilen toplantıya katılan Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ise, “İlimin olduğu yerde ışık vardır. Alanya’nın iki üniversitesinde de çok sayıda öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilere sahip çıkmak esnafımız ve biz yöneticilerin boynun borcudur. Projeye dahil olan ve olmayı düşünen esnaf arkadaşlarımıza gönülden teşekkür ederim” diye konuştu.

KATILIMCILARA PLAKET VERİLDİ

VIP Kart uygulamasının fikir babalarından olan ALTSO Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Uyar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “ALKÜ Alanya’nın üniversitesidir ve Türkiye’de bir ilçede kurulan tek devlet üniversitesidir. ALKÜ'nün büyümeye ihtiyacı vardır. Şu an 6 bin 500 öğrencisi olan ALKÜ'yü esnafa anlatmalıyız. Alanya'nın öğrencisine sahip çıkan, öğrenci dostu bir şehir olduğunu gösterirsek daha çok öğrenci şehrimizi tercih edecektir. Bu projeye destek veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'e, başkan yardımcılarına, ALTSO Meslek Yüksek Okulu'na, esnafa ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Organizasyonun sonunda projeye destek veren firmalara teşekkür plaketleri takdim edildi.