ALANYA VIP CARD

Basında Biz | Alanya Vip Card - Alanya' nın İndirim Kartı

Portfolio builder

Alanya Vip Card | Alkü ve Belediyeden Esnafa Destek Projesi

ALKÜ - ALANYA BELEDIYE IŞBIRLIĞI ILE HAZIRLANAN PROJE ILE HEM ÖĞRENCILER HEM DE ESNAF KAZANÇLI ÇIKACAK.
Gerçek Alanya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim İpbüker ve Yazıişleri Müdürü Kemal Cengiz, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı makamında ziyaret etti. Üniversite için gerçekleştirilecek hedefleri aktaran Pınarbaşı, gelecek yıllarda üniversitenin daha da gelişerek Alanya için büyük katkılar sağlayacağını vurguladı. ALKÜ’ye gelmek için büyük bir teveccüh gösterildiğini ifade eden Pınarbaşı, akademisyen olarak başvuranların çok fazla olmasından dolayı ince eleyip sık dokumak zorunda kaldıklarını söyledi.
Pınarbaşı, kanuna göre nüfusu 750 binin altında olan yerlerde üniversitenin tek başına tıp fakültesi açamadığını, o nedenle üniversite ve Sağlık Bakanlığı’nın ortak kullanım protokolü imzalayacağını ifade ederek tıp fakültesinin Alanya’ya kurulmasının ardından ilçenin büyük sıçrayış yapacağını belirtti. Ana kampüsün Cikcilli’de olacağını hatırlatan Pınarbaşı, tatil portalı visitalanya.com sitesinde üniversitenin farklı dillerde tanıtımının yapıldığını, yabancı öğrencilerin üniversite için düşüncelerini aktardığını ifade ederek yurtdışından öğrencilere de tanıtımın yapıldığını söyledi.

ÖĞRENCİLERE İNDİRİM KARTI MÜJDESİ

Rektör Pınarbaşı, öğrencilere ve öğretim üyelerine verilecek “İndirim Kartı” projesinin detaylarını ileriki günlerde Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile birlikte duyuracaklarını söyledi. “Esnafımız Üniversitemize Sahip Çıkıyor” sloganıyla başlatılan projeyi anlatan Rektör Pınarbaşı, bu uygulama sayesinde hem öğrencilerin hem de esnafın kazançlı çıkacağına inandığını belirtti. Üye iş yerlerinde öğrenci ve öğretim üyelerine yüzde 20, yüzde 30 indirim yapılacağını aktardı.